Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно порядка перемещения товаров в район или из района проведения антитеррористической операции

Заключение к проекту закона Украины от 23.06.2015 № 2109а-1
Дата рассмотрения: 13.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції"

У законопроекті пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) та Закону України "Про боротьбу з тероризмом". Зокрема, змінами до КУпАП пропонується: 1) доповнити Кодекс статтею 204-3 "Порушення правил переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції"; 2) внести зміни до частини 1 статті 221 КУпАП та віднести до компетенції суддів районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 204-3 КУпАП (у редакції проекту); 3) внести зміни до пункту 1 частини 1 статті 255 КУпАП та надати право посадовим особам органів державної податкової служби складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 204-3 КУпАП (у редакції проекту) тощо.

Закон України "Про боротьбу з тероризмом" (далі - Закон) пропонується доповнити статтею 14-1 "Переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції", згідно з якою питання переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції вирішуються Верховною Радою України.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

1. У проекті пропонується встановити адміністративну відповідальність за "порушення правил переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції" (частина 1 статті 204-3 у редакції законопроекту). При цьому, відповідно до статті 14-1 Закону (у редакції законопроекту) "питання переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції вирішуються Верховною Радою України (далі - ВРУ).

Перш за все, звертаємо увагу, що запропонована проектом стаття 14-1 Закону безпосередньо не врегульовує порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а лише вказує на те, що ці питання вирішуються ВРУ. При цьому у законопроекті чітко не визначено, яким саме актом ВРУ (законом, постановою тощо - див. частину 2 статті 46 Регламенту Верховної Ради України) має визначатися такий порядок.

До того ж, із буквального тлумачення статті 14-1 Закону (у редакції законопроекту) виходить, що будь-яке питання, яке виникає при переміщенні товарів до зазначеного району, має вирішуватися виключно ВРУ, що навряд чи можна визнати доцільним.

На наш погляд, виходячи з вимог статті 116 Конституції України та Закону України "Про Кабінет Міністрів України" розробку та закріплення правил переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції слід віднести до компетенції Кабінету Міністрів України. Так, відповідно до частини 1 статті 19 "Загальні питання компетенції Кабінету Міністрів України" Закону України "Про Кабінет Міністрів України" діяльність Кабінету Міністрів України спрямовується на забезпечення інтересів Українського народу шляхом виконання Конституції та законів України, актів Президента України, а також Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Верховною Радою України, вирішення питань державного управління у сфері економіки та фінансів, соціальної політики, праці та зайнятості, охорони здоров'я, освіти, науки, культури, спорту, туризму, охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, природокористування, правової політики, законності, забезпечення прав і свобод людини та громадянина, запобігання і протидії корупції, розв'язання інших завдань внутрішньої і зовнішньої політики, цивільного захисту, національної безпеки та обороноздатності.

Опрос