Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно расширения оснований для пересмотра судебных решений в уголовном производстве Высшим специализированным судом Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел и/или Верховным Судом Украины

Заключение к проекту закона Украины от 11.02.2015 № 2107
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розширення підстав для перегляду судових рішень у кримінальному провадженні Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ та/або Верховним Судом України (реєстр. N 2107 від 11 лютого 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розширення підстав для перегляду судових рішень у кримінальному провадженні Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ та/або Верховним Судом України (реєстр. N 2107 від 11.02.2015 р.), поданий народними депутатами України В. Пацканом, Г. Гопко, І. Луценко, М. Іоновою, І. Сусловою, Ю. Дерев'янком, А. Шкрум.

Згідно з пояснювальною запискою метою законопроекту є встановлення механізму забезпечення перегляду судових рішень в кримінальних справах, під час прийняття яких виявлено порушення прав і основоположних свобод людини внаслідок порушення норм матеріального або процесуального права. Для чого пропонується наділити Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини правом звертатися із відповідним поданням до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ або Верховного Суду України із заявою про перегляд вироків у кримінальних провадженнях та ухвал про застосування примусових заходів медичного характеру після їх перегляду в касаційному порядку у випадках та порядку, встановлених законом.

Для реалізації поставленої мети передбачається внести зміни до статей 3, 33, 445 - 449 Кримінального процесуального кодексу України та статей 13, 15, 17 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини".

Опрос