Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно кредитной политики для оборонных предприятий)

Заключение к проекту закона Украины от 11.02.2015 № 2104
Дата рассмотрения: 12.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

У законопроекті шляхом внесення змін до ч. 2 ст. 55 Бюджетного кодексу України пропонується віднести до захищених видатків загального фонду Державного бюджету України "заходи, пов'язані з обороноздатністю держави, у тому числі ті, що здійснюються за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету" (згідно з чинною нормою до таких захищених видатків віднесені заходи, пов'язані з обороноздатністю держави, що здійснюються за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету", а також "погашення підприємствам відсотків за користування кредитами, залученими під державні гарантії для фінансування програм, пов'язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки держави".

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

Пропозиція щодо включення до захищених видатків загального фонду Державного бюджету України погашення підприємствам відсотків за користування кредитами, залученими під державні гарантії для фінансування програм, пов'язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки держави, потребує додаткового обґрунтування в контексті вимог ч. 7 ст. 17 Бюджетного кодексу України, за якими "платежі, пов'язані з виконанням гарантійних зобов'язань держави (Автономної Республіки Крим чи територіальної громади міста), здійснюються згідно з відповідними договорами незалежно від обсягу коштів, визначених на цю мету в законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет), у такому ж порядку, як визначено частиною шостою статті 16 цього Кодексу, та відображаються як надання кредитів з бюджету стосовно суб'єктів господарювання, зобов'язання яких гарантовані"

Зауважимо також, що пропоноване формулювання "заходи, пов'язані з обороноздатністю держави, у тому числі ті, що здійснюються за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету" є всеохоплюючим і, ймовірно, може включати, серед іншого, і погашення підприємствам відсотків за користування кредитами, залученими під державні гарантії для фінансування програм, пов'язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки держави.

Опрос