Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения прозрачности деятельности Антимонопольного комитета Украины

Заключение к проекту закона Украины от 11.02.2015 № 2102
Дата рассмотрения: 18.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення прозорості діяльності Антимонопольного комітету України" (реєстр. N 2102 від 11.02.2015 р., внесений народними депутатами України В. Ю. Пташник та іншими)

У проекті пропонується запровадити процедуру громадського контролю за діяльністю Антимонопольного комітету України, зокрема, шляхом обов'язкового опублікування рішень за результатами розгляду заяв та справ, віднесених до його компетенції, з урахуванням обгрунтованих інтересів суб'єктів господарювання щодо захисту їх комерційної таємниці.

Головне управління, розглянувши зазначену законодавчу пропозицію, вважає за доцільне зауважити наступне.

1. У нових частинах 4 та 5, якими доповнюється ст. 221 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", встановлюється, що особа, яка надає інформацію як інформацію з обмеженим доступом, зобов'язана навести аргументовані пояснення щодо вимоги такого статусу інформації, а також надати Антимонопольному комітету України (у подальшому - АМК України), його територіальним відділенням неконфіденційну версію цієї інформації та документів з видаленою, закресленою чи в інший прийнятний спосіб зміненою інформацією. При цьому АМК України матиме право не розглядати надану інформацію як інформацію з обмеженим доступом, якщо вона не є комерційною таємницею та вимога щодо конфіденційного статусу є необгрунтованою. Таким чином, АМК України отримує право самостійно визначати правомірно чи ні власник відповідної інформації надав їй статус інформації з обмеженим доступом.

Проте слід звернути увагу на те, що у частині 3 цієї статті вже передбачено надання АМК України, його територіальним відділенням інформації з обмеженим доступом. За цих умов відсутня необхідність надання органам АМК України неконфіденційної версії відповідної інформації, що пропонується у проекті. У зв'язку з цим пропонуємо вилучити з проекту внесення змін до статті ст. 221 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", а також внести до проекту інші відповідні зміни.

Разом з тим, на нашу думку, чинну редакцію частини 3 зазначеної статті було б доцільно доповнити наступним реченням:

"Особа, яка надає інформацію як інформацію з обмеженим доступом, зобов'язана вказати яка саме інформація, в тому числі які саме документи або частини документів, є інформацією з обмеженим доступом".

Опрос