Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "О высшем образовании" (относительно надлежащего обеспечения права на высшее образование)

Заключение к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2101а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти на засіданні 15 липня 2015 року (протокол N 16) відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України розглянув проект Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про вищу освіту" (щодо належного забезпечення права на вищу освіту)" (реєстр. N 2101а від 17.06.2015 р.), поданий народними депутатами України Ляшком О. В., Галасюком В. В., Вовком В. І., Кремінем Т. Д., Кириленком І. Г., Скрипником О. О., Климпуш-Цинцадзе І. О., і рекомендує Верховній Раді України прийняти його за основу.

Метою проекту закону є відновлення права осіб, які здійснюють наукову, науково-технічну або науково-педагогічну діяльність, не пориваючи зі службовою чи виробничою діяльністю, здобувати ступінь доктора філософії чи доктора наук відповідно поза аспірантурою чи докторантурою, а також продовження терміну захисту дисертацій особами, які закінчили аспірантуру та докторантуру після набрання чинності Законом України "Про вищу освіту".

Законопроектом пропонується шляхом внесення змін до статті 5 та Розділу XV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про вищу освіту" надати право здобувати ступінь доктора філософії поза аспірантурою особам, які професійно здійснюють наукову, науково-технічну або науково-педагогічну діяльність за сумісництвом, а також передбачається продовжити термін захисту дисертації здобувачами наукових ступенів, які започаткували підготовку кандидатських чи докторських дисертацій, та особами, які закінчили аспірантуру та докторантуру до набрання чинності цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, виданими на його виконання до чотирьох років після закінчення встановленого чинним законодавством нормативного строку їх підготовки.

Оцінюючи позитивно таку пропозицію, Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, виходячи з того, що гарантоване Конституцією України право на освіту є абсолютним правом, вважає, що у законопроекті доцільно було б передбачити право здобувати ступінь доктора філософії поза аспірантурою не лише тим особам, які професійно здійснюють наукову, науково-технічну або науково-педагогічну діяльність за сумісництвом, як це пропонується у новій редакції абзацу 2 частини 6 статті 5 Закону України "Про вищу освіту", а й особам, які працюють в інших установах та організаціях.

Опрос