Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно права потребителей на фото- и видеосьемку в местах продажи товаров)

Заключение к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2099а
Дата рассмотрения: 14.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо права споживачів на фото- і відеозйомку у місцях продажу товарів)" (реєстр. N 2099а від 17.06.2015 р.)

У законопроекті пропонується надати споживачам право на фото- і відеозйомку у місцях продажу (надання) їм товарів (робіт, послуг), що, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, дозволить забезпечити докази порушення прав споживачів та в свою чергу спростить процедуру доведення таких порушень у суді й сприятиме захисту прав споживачів.

Головне управління підтримує в цілому надання споживачам вказаного права, хоча водночас вважає, що проект потребує доопрацювання.

Недоцільно вносити запропоновані проектом зміни до частини 1 статті 14 Закону України "Про інформацію", оскільки вони стосуються віднесення відповідної інформації до конфіденційної, тобто правового режиму інформації про товар (роботи, послуги). Це питання врегульоване частиною 3 цієї ж статті Закону, згідно з якою правовий режим інформації про товар (роботу, послугу) визначається законами України про захист прав споживачів, про рекламу, іншими законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Стосовно нової редакції пункту 4 частини першої статті 4 Закону України "Про захист прав споживачів" зауважимо, що, на наш погляд, споживач повинен мати право саме на фіксацію інформації про продукцію шляхом її фото- та відеозйомки. З цією метою пропонуємо текст нового пункту 4 частини першої статті 4 Закону України "Про захист прав споживачів" викласти у такій уточненій редакції:

Опрос