Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 5 Закона Украины "О временных мерах на период проведения антитеррористической операции" (относительно создания благоприятных условий для субъектов хозяйствования, осуществляющих деятельность на территории проведения АТО)

Заключение к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2098а
Дата рассмотрения: 24.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (реєстр. N 2098а від 17.06.2015 р.)

У проекті, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, пропонується встановити, що "документи дозвільного характеру, видані суб'єктам господарювання, які змінили своє місцезнаходження, у зв'язку з тимчасовою окупацією території, та здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції (у подальшому - АТО), вважаються чинними без відповідного переоформлення, на період проведення антитерористичної операції та чотирнадцяти днів після її закінчення". Крім того, пропонується після закінчення АТО не проводити переоформлення документу дозвільного характеру у разі, якщо суб'єкт господарювання повернувся на територію, яка була тимчасово окупована (зареєстрував своє місцезнаходження за адресою, що зазначена в документі дозвільного характеру) або дати час на подачу суб'єктом господарювання заяви про переоформлення документу дозвільного характеру. Його прийняття, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, допоможе не допустити значного погіршення соціально-економічного становища суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО та сприятиме стабілізації загальної ситуації у регіонах її проведення.

Головне управління не підтримує доповнення статті 5 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" положенням, яке має дозволити не переоформлювати дозвільний документ суб'єкту господарювання, який веде відповідну діяльність на території АТО, у разі зміни ним свого місцезнаходження. Це пояснюється тим, що згідно з статтею 93 Цивільного кодексу України під місцезнаходженням юридичної особи розуміється фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку. Таким чином, однією із функцій місцезнаходження є можливість забезпечення зв'язку з юридичною особою, який навряд чи можна буде підтримувати у разі, якщо реальне місцезнаходження цієї особи буде відрізнятися від її місцезнаходження, вказаного у дозвільному документі. За цих умов, на нашу думку, більш доцільним було б запровадження безоплатності переоформлення зазначених документів для тих суб'єктів господарювання, які змінили своє місцезнаходження у зв'язку з АТО, та збільшення строку, протягом якого вони мають подати документи на таке переоформлення.

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Опрос