Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в законы Украины "О прокуратуре" относительно конкурсного порядка отбора кандидатов на должность Генерального прокурора Украины и исключения оснований для его необоснованного увольнения

Заключение к проекту закона Украины от 10.02.2015 № 2098
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до законів України "Про прокуратуру" щодо конкурсного порядку відбору кандидатів на посаду Генерального прокурора України та виключення підстав для його необґрунтованого звільнення (реєстр. N 2098 від 10 лютого 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 08 квітня 2015 року (протокол N 15) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до законів України "Про прокуратуру" щодо конкурсного порядку відбору кандидатів на посаду Генерального прокурора України та виключення підстав для його необґрунтованого звільнення (реєстр. N 2098 від 10 лютого 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Соболєвим Є. В. та іншими.

Згідно із пояснювальною запискою прийняття Законопроекту обґрунтовується необхідністю забезпечення незалежності посади Генерального прокурора України від політичного впливу та забезпечення призначення на цю посаду особи з високими морально-діловими якостями, бездоганною репутацією, найкращим досвідом.

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням авторів, дозволить забезпечити додаткові гарантії незалежності посади Генерального прокурора України від політичного впливу, призначення на цю посаду особи на підставі критеріїв професійних знань, якостей та досвіду, а не політичних чи особистих зв'язків.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з наступного.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос