Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно нормирования деятельности внефракционных народных депутатов)

Заключение к проекту закона Украины от 10.02.2015 № 2097
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо унормування діяльності позафракційних народних депутатів (реєстр. N 2097 від 10.02.2015 р.)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо унормування діяльності позафракційних народних депутатів (реєстр. N 2097 від 10.02.2015 р.) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Дерев'янком Ю. Б., Парасюком В. З., Березою Б. Ю.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою створення умов для більш ефективного здійснення депутатської діяльності позафракційними народними депутатами України.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до Регламенту Верховної Ради України, передбачивши надання позафракційним народним депутатам України рівних прав, можливостей і гарантій щодо участі в обговоренні питань на пленарному засіданні Верховної Ради України, виступів на пленарному засіданні Верховної Ради України, участі у роботі Погоджувальної ради, обрання до складу комітетів та комісій Верховної Ради України тощо.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос