Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе и социальной защите граждан, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы" (относительно зон радиоактивно загрязненных территорий)

Заключение к проекту закона Украины от 10.02.2015 № 2093
Дата рассмотрения: 27.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо зон радіоактивно забруднених територій)" (N 2093 від 10.02.2015 р.)

У законопроекті пропонується частково відновити редакцію статті 2 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у якій були визначені категорії зон радіоактивно забруднених територій, уточнити періоди проживання постраждалих на територіях зон безумовного (обов'язкового), гарантованого добровільного відселення та зони посиленого радіоекологічного контролю. Запропоновані зміни, як зазначено у Пояснювальній записці до законопроекту, "дозволять особам, які мають статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, користуватися пільгами, встановленими цим Законом".

Головне науково-експертне управління, погоджуючись з необхідністю уточнення положень Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у зв'язку із змінами, що були внесені Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року, що набули чинності з 1 січня 2015 року, вважає за доцільне відмітити наступне.

На думку управління, слід визнати, що виключення положень щодо визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій призвело до нівелювання та неузгодженості окремих статей Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Особливо помітно виключення із переліку зон радіоактивно забруднених територій зони посиленого радіоекологічного контролю позначилося на постраждалих 4 категорії, до яких відносилися більшість постраждалих із Житомирської області (363 населені пункти), в тому числі Малинський, Ємільчинський, Коростенський райони, і Київської області (438 населених пунктів), в тому числі Білоцерківський, Бородянський, Вишгородський райони. У зв'язку із згаданими змінами також значно знизилися державні гарантії для постраждалих дітей (стаття 30 цього Закону). Це викликає соціальну напругу в регіонах, особливо при нинішніх соціально-економічних умовах.

З огляду на зазначене, доцільно було б розглянути питання відновлення норми про зону посиленого радіоекологічного контролю і пов'язані з нею положення (зокрема, умови статті 23, виключена Законом від 28 грудня 2014 року), що надасть можливість особам, які відносилися до четвертої категорії постраждалих, користуватися державною підтримкою, згідно з цим Законом. Крім того, слід звернути увагу, що у Законі залишились посилання на зонування радіоактивно забруднених територій (статті 3, 4, 11, 14 та інші) та на постраждалих 4 категорії (статті 14, 30, 49, 51, 56).

Опрос