Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении права на справедливый суд" относительно определения стажа работы на должности судьи

Заключение к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2092а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 17 червня 2015 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 15 липня 2015 року (протокол N 29) проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" щодо визначення стажу роботи на посаді судді (реєстр. N 2092а від 17 червня 2015 року) (далі - Законопроект), внесений на розгляд Верховної Ради України у порядку законодавчої ініціативи народним депутатом України Князевичем Р. П.

Метою Законопроекту, як вбачається із пояснювальної записки до нього, є удосконалення положень законодавства у частині визначення стажу роботи судді, що дозволить у більш ефективній мірі реалізувати право суддів на державні гарантії їх соціального захисту.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" передбачивши, що судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд".

Розглядаючи Законопроект, Комітет з питань правової політики виходить з такого.

До повноважень Верховної Ради України як єдиного органу законодавчої влади в Україні належить прийняття законів з питань судоустрою, судочинства, статусу суддів (стаття 75, пункт 3 частини першої статті 85, пункт 14 частини першої статті 92 Конституції України).

Верховною Радою України 12 лютого 2015 року прийнято Закон України "Про забезпечення права на справедливий суд" (далі - Закон N 192-VIII).

При цьому перехідні положення Закону "Про судоустрій і статус суддів" в редакції Закону N 192 не містять застереження щодо збереження за суддями, які призначені чи обрані на посаду судді до набрання чинності цим Законом, визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності цим Законом, оскільки пункт 11 у вищевказаній редакції в новій редакції перехідних положень відсутній.

Відсутність норми стосовно визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, яке діяло на день набрання чинності цим законом, є обмеженням соціальних гарантій суддів, які знаходяться під державним захистом і на сьогоднішній день користуються такими гарантіями.

Опрос