Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении права на справедливый суд" относительно определения стажа работы на должности судьи

Заключение к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2092а
Дата рассмотрения: 24.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" щодо визначення стажу роботи на посаді судді"

У законопроекті пропонується доповнити розділ II "Прикінцеві положення" Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" (далі - Закон) новим пунктом 16, відповідно до якого стаж роботи судді за періоди роботи на посаді судді до введення в дію цього Закону обчислюється у порядку та на умовах, установлених законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Необхідність внесення зазначених змін до Закону обґрунтовується тим, що "невключення до Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" норми щодо визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності цим Законом, є обмеженням соціальних гарантій суддів та суперечить принципу правової визначеності" (див. Пояснювальну записку до законопроекту).

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши поданий проект, погоджується з аргументами, наведеними у супровідних документах до нього. З прийняттям проекту будуть визначені певні особливості обчислення стажу роботи на посаді судді, які не знайшли відображення у чинних законодавчих актах України.

Проте, одночасно звертаємо увагу, що при прийнятті вказаного вище Закону не передбачалось окремої дати його введення в дію, а йшлося лише про набрання чинності цим Законом (див. пункт 1 розділу II "Прикінцеві положення" Закону). З огляду на це у пропонованій проектом нормі Закону слід вживати лише термін "набрання чинності" (а не вираз "введення в дію цього Закону", вжитий у тексті проекту). У протилежному випадку буде неможливо визначити, до якої дати можуть тривати періоди роботи суддів, про які йдеться у проекті.

Опрос