Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно регистрации места проживания и места пребывания физических лиц в Украине органами местного самоуправления

Заключение к проекту закона Украины от 10.02.2015 № 2092
Дата рассмотрения: 17.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні органами місцевого самоврядування" (реєстр. N 2092 від 10.02.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести до законів України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" та "Про місцеве самоврядування в Україні" зміни, згідно з якими в населених пунктах, де немає територіальних підрозділів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб, повноваження органу реєстрації делегуються виконавчим органам сільських, селищних, міських рад в частині реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання, місця перебування осіб, надання довідок з цих питань.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне висловити наступні зауваження та міркування щодо поданого проекту.

1. У проекті пропонується внести зміни до ст. ст. 11 та 14 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні". Відповідні зміни пропонується також внести до ст. 27 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" шляхом доповнення пункту "б" підпунктом 3-1 (п. п. 1 і 2 Розділу I проекту).

Порушене у проекті питання є актуальним, а закладена у проекті ідея цілком відповідає проголошеному курсу на децентралізацію влади. Адже загальним інструментом для покращення якості адміністративних послуг з реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання, місця перебування осіб, надання довідок з цих питань має бути децентралізація, тобто передача відповідних повноважень органам місцевого самоврядування.

Опрос