Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственном оборонном заказе"

Заключение к проекту закона Украины от 16.06.2015 № 2090а
Дата рассмотрения: 30.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державне оборонне замовлення"

У проекті пропонується внести до Закону України "Про державне оборонне замовлення" (далі - Закон) зміни, відповідно до яких: запроваджується система формування проекту основних показників державного оборонного замовлення на трирічний період; встановлюється, що Кабінет Міністрів України затверджує проект основних показників державного оборонного замовлення протягом місяця з дня набрання чинності Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік; передбачається, що закупівля озброєння та військової техніки, військової зброї та боєприпасів до неї, а також їх модернізація та ремонт має здійснюватися виключно за оборонним замовленням; на уповноважений орган покладається функція з надання роз'яснень щодо застосування законодавства у сфері оборонного замовлення; державним замовникам надається право розпочинати процедури відбору виконавців до затвердження основних показників оборонного замовлення тощо.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши поданий законопроект, не маючи принципових заперечень до нього, водночас вважає за необхідне звернути увагу на наступне.

1. На наш погляд, дію Закону слід було б поширити також на державні органи, які формально не є військовими формуваннями, але фактично мають всі ознаки військових формувань, зокрема, комплектуються військовослужбовцями, які проходять військову службу відповідно до військових статутів і Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", беруть участь в АТО і будуть задіяні у разі введення воєнного стану або зовнішньої агресії. Це, зокрема, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, а також Державна спеціальна служба транспорту (див. закони України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України" та "Про Державну спеціальну службу транспорту").

З огляду на вказане, законопроект слід було б погодити із вказаними державними органами, а також внести відповідні доповнення до запропонованого проектом абзацу у п. 9 статті 1 Закону.

2. Доповнення переліку продукції оборонного призначення, який дається у п. 9 статті 1 Закону, засобами протидії технічній розвідці виглядає сумнівним, оскільки вони, на нашу думку, повною мірою охоплюються поняттям "спеціальні технічні засоби". У разі подальшого застосування логіки, за якою зроблено це доповнення, вказаний перелік можна буде постійно доповнювати позиціями, які є складовими інших уже внесених до переліку категорій (наприклад, засобами радіоелектронної боротьби, контрбатарейної розвідки і т. ін.), хоча об'єктивної потреби у цьому немає.

Опрос