Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 2 Закона Украины "Об индексации денежных доходов населения" (относительно полной индексации минимальной пенсии)

Заключение к проекту закона Украины от 10.02.2015 № 2090
Дата рассмотрения: 08.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (щодо повної індексації мінімальної пенсії)" (N 2090 від 10.02.2015 р.)

У законопроекті з метою підвищення величини виплат для найбільш незахищених категорій пенсіонерів пропонується запровадити індексацію щомісячної державної адресної допомоги до пенсії у сумі, що не вистачає до прожиткового мінімуму.

Головне управління в цілому підтримує пропозицію про здійснення індексації мінімальних розмірів пенсій. Разом із тим, вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Насамперед, слід звернути увагу на необхідність уточнення назви допомоги, яка доплачується до мінімального розміру пенсії, яку пропонується індексувати. Так, частиною 2 статті 6 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що у разі якщо сукупність виплат, зазначених у частині першій цієї статті, разом з пенсійними виплатами із системи пенсійного забезпечення та іншими доходами, не досягають розміру прожиткового мінімуму, визначеного законом для непрацездатних громадян, такі громадяни мають право на отримання державної соціальної допомоги у порядку, розмірах та за рахунок коштів, визначених законом. Що ж стосується запропонованої назви "щомісячна державна адресна допомога до пенсії", то виплата такої допомоги передбачена постановою Кабінету Міністрів України "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій" N 656 від 28 липня 2010 року.

Опрос