Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О лицензировании видов хозяйственной деятельности" относительно обеспечения непрерывности лицензирования и защиты экономических интересов государства

Заключение к проекту закона Украины от 16.06.2015 № 2086а
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової політики та підприємництва 17 червня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" щодо забезпечення безперервності ліцензування та захисту економічних інтересів держави (реєстр. N 2086а), поданий народними депутатами України Галасюком В. В., Розенблатом Б. С., Алексєєвим І. С., Кужель О. В., Кривошеєю Г. Г., Дубініним О. І., Солов'єм Ю. І., Пташник В. Ю.

Метою прийняття законопроекту є відтермінування строку набрання чинності окремих "процедурних" статей Закону України від 02.03.2015 N 222-VIII "Про ліцензування видів господарської діяльності" до 1 жовтня 2015 року та 1 липня 2016 року для забезпечення створення ефективної системи функціонування ліцензування, уникнення правових колізій та правого колапсу.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 17 червня 2015 року вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути на доопрацювання з подальшим урахуванням висловлених зауважень та пропозицій (додається).

Народні депутати України - члени Комітету, розглянувши законопроект, звернули увагу, що для реалізації прийнятого Верховною Радою України 2 березня 2015 року Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", який згідно з "Прикінцевими та перехідними положеннями" набирає чинність через три місяці з дня його опублікування, тобто - 28.06.2015 року, потребує здійснення значного обсягу робіт, як нормотворчого так і організаційно-технічного характеру, зокрема - затвердження Кабінетом Міністрів України переліку органів ліцензування, прийняття понад 20 оновлених ліцензійних умов, затвердження низки нормативно-правових актів розпорядником Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування, а також модифікації програмного забезпечення вказаного реєстру.

Тобто відтермінування строку набрання чинності окремих статей Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" до 1 жовтня 2015 року та 1 липня 2016 року забезпечить можливість безперервного процесу ліцензування шляхом створення реального механізму для повноцінного впровадження в дію оновленого Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності".

Опрос