Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 182 Уголовного процессуального кодекса Украины (относительно подтверждения легальности происхождения средств, внесенных в качестве залога)

Заключение к проекту закона Украины от 10.02.2015 № 2086
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до статті 182 Кримінального процесуального кодексу України (щодо підтвердження легальності походження коштів, внесених у якості застави) (реєстр. N 2086 від 10 лютого 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до статті 182 Кримінального процесуального кодексу України (щодо підтвердження легальності походження коштів, внесених у якості застави) (реєстр N 2086 від 10 лютого 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України - Капліним С. М.

Згідно пояснювальної записки Законопроект передбачає удосконалення механізму застосування запобіжного заходу у кримінальному провадженні у вигляді застави шляхом підтвердження легальності внесених коштів.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до статті 182 Кримінального процесуального кодексу України, якими на особу, що вносить заставу покладається обов'язок документально підтвердити легальність походження внесених коштів.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, держава відповідає перед людиною за свою діяльність, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави (частина друга статті 3), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Опрос