Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 15 Закона Украины "Об аренде земли" (относительно индексации арендной платы за земельные участки)

Заключение к проекту закона Украины от 16.06.2015 № 2083а
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до статті 15 Закону України "Про оренду землі" (щодо індексації орендної плати за земельні ділянки) (реєстр. N 2083а від 16 червня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 02 вересня 2015 року (протокол N 31) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до статті 15 Закону України "Про оренду землі" (щодо індексації орендної плати за земельні ділянки) (реєстр. N 2083а від 16 червня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Вадатурським А. О.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою перерозподілу прибутків від оренди земельної ділянки між орендодавцем і орендарем, відновлення соціальної справедливості та недопущення зубожіння населення шляхом законодавчого закріплення щорічної індексації розміру орендної плати за землю у зв'язку зі значною девальвацією гривні.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до статті 15 Закону України "Про оренду землі", якими передбачити щорічний перегляд розміру орендної плати за землю (не пізніше 31 січня), виходячи з динаміки коливання курсу гривні по відношенню до основних іноземних валют за попередній рік (за умови, що такі коливання перевищують 10 %), у випадку непроведення індексації нормативної грошової оцінки земельних ділянок у визначені Законом спосіб і строки.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Основному Законі України визначається, що Україна є демократичною, соціальною, правовою державою (стаття 1), держава відповідає перед людиною за свою діяльність, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави (частина друга статті 3), Конституція України має найвищу юридичну силу, закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8), органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19).

Загальна спрямованість проекту Закону узгоджується з положеннями частин другої та четвертої статті 13 Конституції України, згідно з якими кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу, зокрема й землею, відповідно до закону, а держава, у свою чергу, забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки.

Опрос