Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный и Уголовный процессуальный кодексы Украины (относительно установления уголовной ответственности за публичное отрицание или оправдание военной агрессии Российской Федерации по отношению к Украине в 2014 - 2015 годах)

Заключение к проекту закона Украины от 09.02.2015 № 2080
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України (щодо відповідальності за публічне заперечення чи виправдання військовій агресії Російської Федерації по відношенню до України у 2014-2015 роках) (реєстр. N 2080 від 09 лютого 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України (щодо відповідальності за публічне заперечення чи виправдання військовій агресії Російської Федерації по відношенню до України у 2014-2015 роках) (реєстр. N 2080 від 09 лютого 2015 року), поданий народним депутатом України Артюшенком І. А. (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою встановлення кримінальної відповідальності за публічне заперечення чи виправдання військової агресії Російської Федерації по відношенню до України у 2014-2015 роках, виготовлення та (або) розповсюдження матеріалів, у яких заперечується та (або) виправдовується така військова агресія. На думку автора Законопроекту, такі дії окремих осіб (зокрема, посадових осіб, працівників закладів, які фінансуються з бюджету, в т. ч. педагогів, працівників культури тощо) можуть бути пов'язаними з централізованою російською пропагандою, спрямованою на дестабілізацію українського суспільства. При цьому, така поведінка є окремим суспільно небезпечним діянням, яке не охоплюється ані диспозицією частини 1 статті 110 Кримінального кодексу України "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України", ані будь-яким іншим положенням чинного кримінального законодавства.

Для досягнення мети автором пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 4362 "Публічне заперечення чи виправдання військової агресії Російської Федерації по відношенню до України у 2014-2015 роках", а також внести зміни до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України і встановити, що досудове розслідування зазначеного злочину здійснюватиметься слідчими органами Служби безпеки України.

Опрос