Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно вопросов социальной защиты граждан Украины, проходящих военную службу во время особого периода

Заключение к проекту закона Украины от 09.02.2015 № 2079
Дата рассмотрения: 22.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув на своєму засіданні 22 квітня 2015 року проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду (реєстр. N 2079), поданий народними депутатами України Пашинським С. В., Вінником І. Ю., Гриневич Л. М.

Законопроектом вносяться зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Змінами до цих законодавчих актів пропонується збільшити з 12 до 18 місяців тривалість надання гарантій щодо збереження місця роботи, посади, а також вдосконалити врегулювання порядку надання компенсації із бюджету середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації для працівників, призваних на строкову військову службу.

Крім того, в разі продовження працівником, після демобілізації, військової служби за контрактом, за ним пропонується зберігати робоче місце, посаду та компенсувати із бюджету середній заробіток на підприємстві в якому він працював. Тривалість такої компенсації не може перевищувати строку укладеного контракту.

Проектом також пропонується надавати відстрочку від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді на весь період їхньої роботи за спеціальністю.

Комітет підтримує пропозицію авторів щодо посилення соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду.

Опрос