Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об осуществлении государственных закупок" (относительно усовершенствования системы государственных закупок)

Заключение к проекту закона Украины от 15.06.2015 № 2078а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" щодо удосконалення системи державних закупівель (реєстр. N 2078а від 15 червня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" щодо удосконалення системи державних закупівель (реєстр. N 2078а від 15 червня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Гуляєвим В. О.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою збільшення мінімальної вартості предмета закупівлі для товарів, робіт і послуг, що обумовлюється загальним ростом рівня споживчих цін та девальвацією національної валюти.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до Закону України "Про здійснення державних закупівель", якими передбачити, що мінімальна вартість предмета закупівлі для товарів і послуг становитиме 300 тисяч гривень, а для робіт - 2 млн. гривень. Також пропонується встановити, що дія Закону України "Про здійснення державних закупівель" не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є товари, роботи та послуги, закупівля яких здійснюється для реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших пільгових категорій населення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Крім того, пропонується заборонити включення до складу комітету з конкурсних торгів осіб, яких було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері державних закупівель корупційного правопорушення або засуджених за злочин, пов'язаний з порушенням процедури закупівлі, чи інший злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з яких не знято або не погашено у встановленому законом порядку, тощо.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос