Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 3 Регламента Верховной Рады Украины (относительно сокращения дней трансляции пленарных заседаний Верховной Рады Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 09.02.2015 № 2075
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення зміни до статті 3 Регламенту Верховної Ради України щодо скорочення днів трансляції пленарних засідань (реєстр. N 2075 від 09.02.2015 р.)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення зміни до статті 3 Регламенту Верховної Ради України щодо скорочення днів трансляції пленарних засідань (реєстр. N 2075 від 09.02.2015 р.) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Рабіновичем В. З.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою вдосконалення організації роботи Верховної Ради України.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до статті 3 Регламенту Верховної Ради України, передбачивши, що у період проведення пленарних засідань, як правило, щочетверга пряма трансляція (online) пленарних засідань Верховної Ради України по телебаченню і радіо не проводиться. До порядку денного цього пленарного дня включаються виключно законопроекти з соціально-економічних питань.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос