Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 3 Регламента Верховной Рады Украины (относительно сокращения дней трансляции пленарных заседаний Верховной Рады Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 09.02.2015 № 2075
Дата рассмотрения: 29.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 3 Регламенту Верховної Ради України (щодо скорочення днів трансляції пленарних засідань Верховної Ради України)" (реєстр. N 2075 від 09.02.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, в якому пропонується внести до статті 3 Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент) зміни, в яких передбачено доповнити зазначену статтю новою частиною сьомою, згідно з якою у період проведення пленарних засідань, як правило, щочетверга пряма трансляція пленарних засідань Верховної Ради України по телебаченню і радіо не проводиться. До порядку денного цього пленарного дня включаються виключно законопроекти з соціально-економічних питань.

За результатами розгляду законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. У частині 6 статті 3 Регламенту визначено, що в повному обсязі у прямому ефірі по радіо та телебаченню, запису у вечірні години по телебаченню транслюються: 1) складення присяги народними депутатами; 2) відкриття сесії Верховної Ради; 3) розгляд організаційних питань першої сесії Верховної Ради нового скликання; 4) розгляд питання про обрання, відкликання Голови Верховної Ради України, Першого заступника і заступника Голови Верховної Ради України; 5) розгляд питання про надання згоди на призначення Президентом України Прем'єр-міністра України; 6) складення присяги Українському народові новообраним Президентом України на урочистому засіданні Верховної Ради; 7) заслуховування щорічних та позачергових послань Президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України; 8) проведення "години запитань до Уряду"; 9) проведення парламентських слухань; 10) засідання з питання про відповідальність Кабінету Міністрів України; 11) розгляд інших питань згідно з рішенням Верховної Ради. Водночас за регламентними нормами реалізація принципів відкритості та гласності не є абсолютною та може передбачати виключення у випадках установлених Конституцією України та Регламентом.

У проекті замість подальшого розширення меж гласності у діяльності Верховної Ради України пропонується передбачити ненадання суспільству інформації про хід та результати певних пленарних засідань Верховної Ради України шляхом їх прямої трансляції по телебаченню і радіо. Відтак, порушуватиметься право громадян знати, які рішення приймаються органами державної влади, що буде тим більш небажаним, якщо будуть прийняті пропозиції про розгляд щочетверга саме законопроектів з соціально-економічних питань (отже, й тих проектів, які стосуються соціального забезпечення та соціального захисту громадян). У зв'язку з наведеним Головне управління не підтримує прийняття даного законопроекту.

2. Окремо варто звернути увагу на те, що у змінах до ст. 3 Регламенту (п. 1 розділу І проекту) пропонується встановити, що до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України щочетверга включаються виключно законопроекти з соціально-економічних питань.

Опрос