Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по пограничным вопросам

Заключение к проекту закона Украины от 09.02.2015 № 2070
Дата рассмотрения: 04.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з прикордонних питань"

У проекті пропонується внести зміни до законів України "Про Державну прикордонну службу України" та "Про Державний кордон України", відповідно до яких Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону "змінюється" на Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері комплексного управління державним кордоном, з деяким розширенням його контролюючих і координуючих функцій (див. зміни до статей 7, 8, 11, 12, 28 Закону України "Про Державну прикордонну службу України").

Крім того, у проекті передбачається включення до переліку органів охорони державного кордону загонів швидкого реагування, а також залучення громадян України за власної згоди під керівництвом представників Державної прикордонної служби до охорони та захисту державного кордону України (див. зміни до ст. 6 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", ст. 2 Закону України "Про Державний кордон України" відповідно).

Запропоновані зміни, як це зазначено у Пояснювальній записці до законопроекту, "розроблено з метою адекватного реагування на зростання загрози територіальної цілісності України шляхом розширення можливостей Державної прикордонної служби України щодо застосування форм і способів охорони та захисту державного кордону, а також впорядкування та підвищення ефективності координації утворених відповідно до Конституції та Законів України військових формувань та правоохоронних органів, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян з прикордонних питань".

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, звертає увагу на таке.

Опрос