Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по экономической стабилизации Государственного акционерного общества "Чорноморнафтогаз" в связи со временной оккупацией территории Украины

Заключение к проекту закона Украины от 11.06.2015 № 2060а
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про заходи економічної стабілізації Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" у зв'язку з тимчасовою окупацією території України" (реєстр. N 2060а від 11.06.2015 р.)

У проекті пропонується встановити до 1 січня 2017 року мораторій на стягнення заборгованості з Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" (далі - Товариство), протягом якого підлягають зупиненню виконавчі провадження, і, крім того, пропонується списати податковий борг. Необхідність прийняття цього проекту обгрунтовується тим, що у зв'язку з незаконною окупацією території Автономної Республіки Крим Товариство втратило можливість здійснювати свою господарську діяльність за звичайних умов та дотримання законодавчих актів, які стосуються справляння і сплати податків та зборів.

Розглянувши законопроект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо нього наступні зауваження та пропозиції.

Звертаємо увагу на те, що у Пояснювальній записці до проекту не вказано, чи внесено Товариство як підприємство паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу", і якщо ні - то чи можна його включити до цього Реєстру. Річ у тому, що згідно з пунктом 15 частини 1 статті 37 Закону України "Про виконавче провадження" щодо підприємств, які включені до зазначеного реєстру та які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" виконавче провадження зупиняється у обов'язковому порядку. У зв'язку з цим зникне потреба у внесенні запропонованих проектом змін до статті 37 Закону України "Про виконавче провадження".

У законопроекті також пропонується списати Товариству "податковий борг, що обліковується на особових рахунках Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків та станом на 02.06.2015 року становить 115126239,43 грн., в тому числі по податку на прибуток - 7650856,80 грн., по авансовим внескам з податку на прибуток - 60148353,95 грн., по сплаті за користування надрами для видобування корисних копалин - 47307683,14 грн., за збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ - 19345,54 грн".

Слід зауважити, що у разі списання зазначеної податкової заборгованості, відповідно, зменшаться надходження до бюджету. У той же час, враховуючи те, що за змістом відповідних положень пункту 6 статті 116 Конституції України та статті 42 Бюджетного кодексу України забезпечення виконання затвердженого Верховною Радою України Державного бюджету України віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України, вважаємо, що для прийняття виваженого рішення щодо внесеного законопроекту слід отримати експертний висновок Уряду.

Опрос