Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Заключительные положения Закона Украины "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых законодательных актов Украины" относительно сохранения методических кабинетов

Заключение к проекту закона Украины от 06.02.2015 № 2056
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув на своєму засіданні 13 травня 2015 року проект Закону України про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" щодо збереження методичних кабінетів (реєстр. N 2056), поданий народними депутатами України Герегою О. В. та Шиньковичем А. В.

Автори законопроекту пропонують виключити пункт 12 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII від 28.12.2014 року з метою збереження системи методичних кабінетів, як структури, що здійснює навчально-методичне забезпечення педагогічного процесу в дошкільних закладах освіти, середніх загальноосвітніх школах трьох ступенів, спеціалізованих школах, ліцеях, гімназіях, колегіумах, загальноосвітніх школах-інтернатах, закладах позашкільної освіти.

Підтримуючи в цілому необхідність удосконалення мережі районних (міських) методичних кабінетів галузі освіти Комітет зазначає, що Закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76 від 28.12.2014 року приймався, як бюджетоутворюючий Закон, що передував прийняттю Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".

Реалізація норм Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" відіграє велику роль у видатковій частині Державного бюджету України на 2015 рік та бюджетів інших рівнів. А отже, кошти на фінансування мережі районних (міських) методичних кабінетів галузі освіти передбачені відповідно до прийнятого Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".

Загалом, реалізація норм законопроекту, внесеного народними депутатами України Герегою О. В. та Шиньковичем А. В., потребуватиме додаткових видатків з бюджетів всіх рівнів на фінансування мережі обласних (міського) методичних кабінетів галузі освіти.

Проте, всупереч вимог частини 1 статті 27 Бюджетного кодексу України та статті 91 Регламенту Верховної Ради України суб'єкт законодавчої ініціативи не надав фінансово-економічне обгрунтування до законопроекту (включаючи відповідні розрахунки) та пропозиції змін до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету.

За відсутності таких розрахунків, Комітет не має можливості зробити висновки щодо доцільності прийняття внесеного законопроекту, оскільки на його реалізацію відсутні кошти в бюджетах всіх рівнів.

Опрос