Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно приведения их в соответствие с положениями Закона Украины "О рынке природного газа" (относительно особенностей осуществления хозяйственной деятельности на рынке природного газа)

Заключение к проекту закона Украины от 10.06.2015 № 2055а
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на своєму засіданні 17 червня 2015 року (Протокол N 15) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність до положень Закону України "Про ринок природного газу" (щодо особливостей провадження господарської діяльності на ринку природного газу)" (реєстр. N 2055а), внесений народними депутатами України Мартиненком М. В., Бєльковою О. В. та інш.

Законопроект розроблений з метою приведення деяких законодавчих актів України у відповідність до спеціальних норм чинного Закону України "Про ринок природного газу".

Головне науково-експертне управління Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Під час обговорення законопроекту народні депутати - члени Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки зазначили, що необхідність прийняття законопроекту обумовлена усуненням колізій в законодавстві України, пов'язаних з набранням чинності 28.06.2015 р. Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", відповідно до якого всі діючі ліцензії на постачання природного газу за нерегульованим тарифом втрачають чинність. В той же час, 01.10.2015 р. вводиться в дію Закон України "Про ринок природного газу", який передбачає тимчасову дію ліцензій на постачання природного газу, виданих до 01.10.2015 р. Тому компанії, що наразі мають лише ліцензію на постачання природного газу за нерегульованим тарифом, не будуть мати жодної ліцензії, і з'явиться невизначеність щодо можливості здійснення ними діяльності з постачання природного газу.

Опрос