Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно урегулирования вопроса принудительного выполнения мирового соглашения

Заключение к проекту закона Украины от 06.02.2015 № 2055
Дата рассмотрения: 06.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання примусового виконання мирової угоди" (реєстр. N 2055 від 06.02.2015 р.)

У проекті пропонується внести до Цивільного та Господарського процесуальних кодексів України та Закону України "Про виконавче провадження" зміни, якими запроваджується примусове виконання мирової угоди у разі її невиконання у добровільному порядку. Прийняття проекту, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, "дозволить підвищити довіру до державної влади, покращити ведення бізнесу в Україні" тощо.

Підтримуючи в цілому ідею про забезпечення примусового виконання мирової угоди, управління вважає за доцільне висловити щодо змісту проекту наступні зауваження та пропозиції.

1. У зв'язку з тим, що примусовому виконанню мирової угоди передує її добровільне виконання, було б доцільним, на нашу думку, доповнити проект змінами до частини 1 статті 175 ЦПК України, в яких передбачити, що у мировій угоді визначається строк для її добровільного виконання. Крім цього, у частині 5 цієї статті пропонуємо слова "може постановити" замінити на "постановлює", а у частині 7, якою згадана стаття доповнюється, слово "затверджена" замінити на "визнана" (оскільки згідно з частиною 5 цієї статті мирова угода визнається судом, а не затверджується), а слова "про затвердження мирової угоди" - виключити. У зв'язку з цим у змінах до статті 17 Закону України "Про виконавче провадження" також слід провести відповідну термінологічну заміну, виклавши доповнення до пункту 2 частини 1 цієї статті у наступній редакції: "мирові угоди, визнані ухвалами відповідних судів;".

2. З метою забезпечення єдності практики застосування однотипних правових норм пропонуємо статтю 781, якою доповнюється ГПК України, викласти у редакції, аналогічній редакції статті 175 ЦПК України.

Опрос