Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно обеспечения надлежащей организации подготовки и проведения выборов народных депутатов Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 09.06.2015 № 2052а
Дата рассмотрения: 18.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення належної організації та проведення виборів народних депутатів України)" (реєстр. N 2052а від 09.06.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, яким передбачено внесення окремих змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) та до Закону України "Про здійснення державних закупівель".

За результатами аналізу законопроекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. Положеннями законопроекту передбачено скорочення строків подання документів для реєстрації кандидатів (оновлена редакція частини 9 статті 107). Крім того пропонується надати право присутності на засіданнях окружної чи дільничної виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні підсумків голосування на виборчій дільниці в день голосування у приміщенні, де проводиться голосування, працівникам Секретаріату Центральної виборчої комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців (зміни до статті 34 Закону). Відповідно до нової частини 24 статті 107 встановлено, що під час підготовки проведення повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів навчання членів окружних та дільничних виборчих комісій не проводиться. Запропоновані зміни, на наш погляд, є цілком слушними і можуть бути підтримані.

2. У проекті передбачено внесення змін до статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель", відповідно до яких дія цього Закону не поширюється на випадки, коли предметом закупівлі є "товари, роботи і послуги, закупівля яких здійснюється для підготовки і проведення виборів і референдумів в Україні; послуги з підтримки, обслуговування та модифікації Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" або її складових підсистем".

Необхідність таких змін пояснюється тим, що "закупівля товарів і послуг для підготовки і проведення виборів в Україні, в тому числі і виборчих бюлетенів, із застосуванням тендерних процедур, передбачених Законом України "Про здійснення державних закупівель", з урахуванням швидкоплинності виборчого процесу і загальних строків їх проведення є практично неможливою" (п. 1 пояснювальної записки).

Опрос