Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения неприбыльных организаций)

Заключение к проекту закона Украины от 05.02.2015 № 2049
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 4 березня 2015 року (Протокол N 13) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування неприбуткових організацій)" (реєстр. N 2049 від 05.02.2015 р.), поданий народними депутатами України Продан О. П., Заліщук С. П. та іншими.

Законопроектом передбачається врегулювання питань оподаткування неприбуткових організацій та визначення їх переліку.

Народні депутати України - члени Комітету, підтримуючи пропозиції, викладені в законопроекті, під час засідання висловили деякі зауваження.

До 1 січня 2015 року Податковий кодекс України визначав перелік неприбуткових організацій, які не сплачували податок на прибуток зі своєї основної діяльності (стаття 157 Податкового кодексу України, в редакції, що діяла до 1 січня 2015 року). Проте, Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (від 28.12.2014 N 71-VIII) значна кількість неприбуткових організацій була визначена платниками податку на прибуток на загальних підставах. Доцільність та ефективність таких змін сумнівна, оскільки вони не передбачають економічного ефекту у вигляді додаткових надходжень податку на прибуток, а лише ускладнюють діяльність неприбуткових організацій та адміністрування податку на прибуток.

Разом з тим, законопроектом не врегульовуються окремі питання, пов'язані із оподаткуванням податком на прибуток неприбуткових організацій, зокрема:

не передбачено умов щодо позбавлення статусу неприбутковості у разі порушення ними законодавчих актів про неприбуткові організації, а також при здійсненні діяльності непередбаченої статутом;

Опрос