Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения неприбыльных организаций)

Заключение к проекту закона Украины от 05.02.2015 № 2049
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування неприбуткових організацій)"

У законопроекті пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, відповідно до яких удосконалити питання оподаткування неприбуткових підприємств, строків сплати податкового зобов'язання, оподаткування доходів фізичних осіб, пов'язаних із отриманням благодійної допомоги, а також надати право сільським, селищним, міським радам встановлювати пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, громадським об'єднанням та благодійним організаціям.

Головне управління, проаналізувавши законопроект в межах відведеного часу, щодо його пропозицій вважає за доцільне висловити такі зауваження і пропозиції.

1. В абз. 2 оновленого пп. 14.1.121 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначається перелік неприбуткових установ та організацій. При цьому у пунктах 1 - 4 цього абзацу визначаються конкретні суб'єкти, які належать до неприбуткових, а в п. 5 цього абзацу йдеться про "інші юридичні особи, діяльність яких не передбачає отримання прибутку згідно з нормами відповідних законів. У даному випадку видається доцільним встановити єдиний підхід щодо визначення переліку суб'єктів, які належать до неприбуткових підприємств, установ, організацій, адже поряд з переліченими у проекті суб'єктами не визначаються інші неприбуткові організації, неприбутковий статус яких теж вже встановлено чинними спеціальними законами (наприклад, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи).

2. У змінах до пп. 14.1.121 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України доцільно уточнити назву Реєстру неприбуткових організацій та установ, замінивши її на "Реєстр неприбуткових підприємств, установ та організацій", адже у цьому підпункті дається визначення поняття "неприбуткові підприємства, установи та організації" та йдеться про включення їх до відповідного Реєстру. До речі, в інших пропозиціях проекту (наприклад в оновленому п. 1 пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133, змінах до пп. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України тощо) йдеться саме про "неприбуткові підприємства, установи та організації". Зауваження аналогічного змісту стосується інших положень проекту, де йдеться про зазначений Реєстр (нові пункти 34, 35 підрозділу 4 "Особливості справляння податку на прибуток підприємств" Податкового кодексу України).

3. У п. 6 абз. 2 пп. 14.1.121 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України пропонуємо виключити слова "діяльність яких не передбачає отримання прибутку", оскільки така ознака передбачена у визначенні поняття "неприбуткові підприємства, установи та організації" і є загальною для усіх суб'єктів, які претендують на статус неприбуткових.

Опрос