Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно повышения эффективности поиска и фиксации фактических данных о противоправных деяниях в Вооруженных Силах Украины

Заключение к проекту закона Украины от 09.06.2015 № 2048а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності пошуку і фіксації фактичних даних про протиправні діяння у Збройних Силах України" (реєстр. N 2048а від 09 червня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності пошуку і фіксації фактичних даних про протиправні діяння у Збройних Силах України (реєстр. N 2048а від 09 червня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Пашинським С. В., Вінником І. Ю.

Згідно із Пояснювальною запискою метою Законопроекту є удосконалення правової бази для більш ефективного функціонування Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, виконання завдань за призначенням, шляхом внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" та Закону України "Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України".

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням авторів, удосконалить організацію забезпечення правопорядку і законності у Збройних Силах України, забезпечить можливість ефективно та оперативно здійснювати виявлення та фіксацію фактичних даних про протиправні діяння у Збройних Силах України, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, а також забезпечить можливість отримання інформації в інтересах безпеки держави, що позитивно вплине на рівень національної безпеки держави.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з наступного.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос