Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 13 Закона Украины "О дипломатической службе" (относительно порядка назначения на дипломатические должности)

Заключение к проекту закона Украины от 05.02.2015 № 2048
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 4 лютого 2015 року (Протокол N 12) розглянув питання щодо необхідності відновлення процедури консультацій щодо призначення на посади керівників дипломатичних представництв України Комітетом Верховної Ради України у закордонних справах.

З моменту відновлення незалежності України в 1991 році у Комітеті Верховної Ради України у закордонних справах, тоді Комісії, проводилися консультації щодо погодження кандидатур для призначення на згадані посади. В подальшому це знайшло своє відображення у прийнятому у 2001 році Законі України "Про дипломатичну службу". Однак в 2011 році, під час підготовки до прийняття оновленого Закону України "Про дипломатичну службу", за пропозицією тодішнього Президента України В. Януковича, ця норма була вилучена.

У ході обговорення члени Комітету відзначили, що проведення консультації щодо погодження кандидатур для призначення на посади керівників дипломатичних представництв у профільному комітеті законодавчого органу є усталеною міжнародною практикою, що сприяє підвищенню ефективності взаємодії гілок влади при забезпеченні зовнішньо-політичного курсу країни.

Внесення відповідних змін до Закону України "Про дипломатичну службу" щодо відновлення процедури погодження кандидатур на посади Надзвичайного і Повноважного Посла України, Постійного представника України при міжнародній організації, Представника України при міжнародній організації Комітетом Верховної Ради України у закордонних справах сприятиме вдосконаленню виконання Комітетом його контрольної функції та налагодження співпраці між Комітетом та Міністерством закордонних справ України.

Парламентський контроль є найважливішим інститутом світового парламентаризму, і Верховна Рада України реалізовує його, відповідно до пункту 33 статті 85 Конституції України, у межах, визначених Конституцією і законами України. Згідно з пунктом 5 частини першої статі 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики.

Свою контрольну функцію парламент може здійснювати безпосередньо - шляхом заслуховування звітів, висловлення недовіри, прийняття відставки, звільнення посадовців, направлення запитів народних депутатів України тощо та опосередковано - через різні форми контрольної діяльності комітетів, тимчасових спеціальних або слідчих комісій.

Опрос