Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно недопущения требования предварительного согласования сообщений и материалов, распространяемых печатными СМИ)

Заключение к проекту закона Украины от 05.02.2015 № 2047
Дата рассмотрения: 08.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення вимоги попереднього погодження повідомлень і матеріалів, які поширюються друкованими ЗМІ)" (реєстр. N 2047 від 07.04.2015 р.)

У законопроекті пропонується виключити з Закону України "Про авторське право та суміжні права" положення, які регулюють питання співавторства в інтерв'ю. Крім того, у змінах до Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" пропонується вважати згоду на інтерв'ю, висловлену посадовими особами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, яка фінансуються за рахунок коштів державного чи/або місцевих бюджетів, достатньою підставою для публікації у ЗМІ отриманих матеріалів без попереднього погодження; передбачити "Право на відповідь" у відповідному ЗМІ, а у змінах до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" - у програмах та передачах відповідної телерадіоорганізації. Аналогічну процедуру відповіді пропонується передбачити й щодо інформації, поширеної інформаційними агентствами, внісши зміни до Закону України "Про інформаційні агентства".

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий проект закону, висловлює щодо нього такі зауваження і пропозиції.

Опрос