Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины для расширения инструментария относительно выведения неплатежеспособных банков с рынка

Заключение к проекту закона Украины от 10.06.2015 № 2045а-1
Дата рассмотрения: 16.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності 16 червня 2015 року було розглянуто проект Закону України про внесення змін до деяких законів України для розширення інструментарію щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку (реєстр. N 2045а-1 від 10.06.2015 р.), внесений народними депутатами України Довбенком М. В., Шкварилюком В. В. та Кубівим С. І.

Законопроектом передбачається створити передумови повернення довіри вкладників до держави та, в цілому, до банківської системи шляхом встановлення можливості та механізму юридичним та фізичним особам, які мають залишки на поточних та/або вкладних рахунках, відкритих в банку, який визнаний неплатоспроможним, та які не підпадають під критерії коштів, які гарантуються державою в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, прийняти участь у фінансовому оздоровленні такого банку (не виводячи такі кошти за межі обезкровленої банківської системи України), а саме: перевести такі кошти в акції перехідного або неплатоспроможного банку.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку за N 16/3-930/2045а-1 від 15.06.2015 року висловлює зауваження до законопроекту та наголошує на отриманні висновку від Національного банку України.

Опрос