Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно обеспечения функционирования реабилитационных учреждений для инвалидов и детей-инвалидов

Заключение к проекту закона Украины от 08.06.2015 № 2041а
Дата рассмотрения: 08.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення функціонування реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів"

У законопроекті шляхом внесення змін до статей 87, 89 та 90 Бюджетного кодексу України пропонується уточнити порядок фінансування з бюджету відповідного рівня реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів.

Законодавчі пропозиції, як зазначено у Пояснювальній записці до законопроекту, розроблено з метою "забезпечення належного функціонування реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, а також їх впорядкування та оптимізацію як на державному, так і на регіональному рівнях".

Головне управління, погоджуючись в цілому з пропозиціями законопроекту, у той же час вважає доцільним звернути увагу на наступне.

Згідно з оновленою редакцією пп. "а" п. 4 ч. 1 ст. 89 Бюджетного кодексу України до видатків, що здійснюються з бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, належать видатки на ", реабілітаційні установи для інвалідів та дітей-інвалідів, у тому числі з психічними розладами та розумовою відсталістю,". Відповідного підпорядкування ", реабілітаційні установи для інвалідів та дітей-інвалідів, у тому числі з психічними розладами та розумовою відсталістю," повинні фінансуватися з бюджету Автономної Республіки Крим і обласних бюджетів (згідно з оновленою редакцією пп. "а" п. 4 ч. 1 ст. 90 Кодексу). У той же час до видатків, що здійснюються з Державного бюджету України пропонується віднести видатки тільки на "забезпечення функціонування реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України" (оновлений пп. "е" п. 9 ч. 1 ст. 87 Кодексу). Проте не уточнюється, що до таких реабілітаційних установ також належать установи для інвалідів та дітей-інвалідів з психічними розладами та розумовою відсталістю.

Опрос