Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 244-8 Кодекса Украины об административных правонарушениях

Заключение к проекту закона Украины от 08.06.2015 № 2040а
Дата рассмотрения: 16.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 244-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення"

У законопроекті пропонується внести зміни до статті 244-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) з метою розмежування повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів (Державної служби України з лікарських засобів) та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 168-2 КУпАП "Випуск у продаж продукції з порушенням вимог щодо медичних попереджень споживачів тютюнових виробів".

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, в цілому підтримує вказану законодавчу ініціативу. Адже, по-перше, адміністративне правопорушення, передбачене статтею 168-2 КУпАП, вчинюється в сфері захисту прав споживачів та посягає на права споживачів тютюнових виробів, які відповідно до пункту 4 частини 1 статті 4, частини 1 статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" (далі - Закон) мають право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію повинна містити відомості про вміст шкідливих для здоров'я речовин, які встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами (пункту 4 частини 2 статті 15 Закону). Стосовно продукції, яка за певних умов може бути небезпечною для життя, здоров'я споживача та його майна, навколишнього природного середовища, виробник (виконавець, продавець) зобов'язаний довести до відома споживача інформацію про таку продукцію і можливі наслідки її споживання (використання) (частина 5 статті 15 Закону). При цьому, відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" медичне попередження споживачів тютюнових виробів - інформація, що міститься на упаковках тютюнових виробів, про шкідливий вплив вживання цих виробів на здоров'я людини.

Тобто, вчинюючи правопорушення, передбачене статтею 168-2 КУпАП, винна особа порушує права споживачів тютюнових виробів на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про шкідливий вплив вживання цих виробів на здоров'я людини.

По-друге, відповідно до частини 3 статті 5 Закону захист прав споживачів (в тому числі права на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору) здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, а, отже, саме цей орган має розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 168-2 КУпАП.

Опрос