Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в законы Украины "О разведывательных органах Украины" и "О телекоммуникациях" (относительно уточнения некоторых положений)

Заключение к проекту закона Украины от 08.06.2015 № 2036а
Дата рассмотрения: 13.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Законів України "Про розвідувальні органи України" та "Про телекомунікації"

Суть поданого законопроекту полягає у покладенні на операторів телекомунікацій обов'язку за власні кошти встановлювати на своїх телекомунікаційних мережах технічні засоби, необхідні для здійснення уповноваженими органами розвідувальних та контррозвідувальних заходів та проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та сприяти проведенню відповідних заходів. Окрім цього проект містить певні непринципові уточнення, які вносяться до Закону України "Про розвідувальні органи України".

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, в цілому підтримує його ідею, але вважає за необхідне звернути увагу на таке.

Щодо змін до Закону України "Про розвідувальні органи України":

У запропонованих проектом змінах до частини першої статті 5 цього Закону використовується термін "розвідувальні сили", однак його зміст є недостатньо зрозумілим. Зокрема, не зовсім ясно, як цей новий термін співвідноситься з поняттям "розвідувальні органи".

Щодо змін до Закону України "Про телекомунікації":

1. Внесення до статті 29 цього Закону доповнень щодо покладання на центральний орган виконавчої влади в галузі зв'язку (ЦОВЗ) управління телекомунікаційними мережами загального користування та відповідальності за забезпечення їх сталості в період надзвичайних ситуацій, на нашу думку, не зовсім узгоджується з нормами Конституції України.

Звертаємо увагу, що у даному випадку йдеться про обмеження права приватної власності операторів телекомунікацій, зміст якого складають правомочності володіння та розпорядження своєю власністю. Однак, відповідно до приписів статей 41, 64 Конституції України окремі обмеження прав і свобод (включаючи право власності) можуть встановлюватися лише в умовах воєнного або надзвичайного стану. У проекті ж окрім випадків надзвичайного та воєнного стану пропонується передбачити відповідне обмеження і у випадках надзвичайних ситуацій, що виходить за межі конституційного припису.

Опрос