Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно поддержки отечественной металлургической отрасли

Заключение к проекту закона Украины от 05.06.2015 № 2031а
Дата рассмотрения: 16.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки вітчизняної металургійної галузі"

У законопроекті шляхом внесення змін до законів України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та "Про металобрухт" пропонується запровадити продаж металобрухту з аукціону та встановити обмеження обсягів експорту металобрухту, що не перевищує 20 % розміру внутрішніх продажів металобрухту.

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є "визначення дієвого механізму встановлення та розподілу для певного календарного року обсягів експорту металобрухту, підтримання добросовісної конкуренції на ринку".

Головне управління, не виключаючи можливості вирішення зазначеної проблеми у пропонований спосіб, одночасно з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне висловити такі зауваження і пропозиції.

Видається доцільним уточнити назву законопроекту, виходячи з предмета його регулювання - врегулювання особливостей проведення експортних операцій з металобрухтом.

У новій ст. 9-1 Закону України "Про металобрухт" передбачається, що "порядок проведення конкурсу з визначення товарних бірж встановлюється Кабінетом Міністрів України". Видається доцільним визначити такий порядок безпосередньо у Законі.

Законопроект містить посилання на "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи". Разом з тим, у Митному кодексі вживається формулювання "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику".

На нашу думку, запровадження в Законі України "Про металобрухт" механізму купівлі та продажу обсягів металобрухту на електронному аукціоні на товарній біржі потребує одночасного внесення змін до Закону України "Про товарну біржу", якими передбачалася б можливість здійснення таких торгів на товарній біржі.

Опрос