Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно единой правовой судьбы земельного участка и размещенного на нем объекта недвижимости)

Заключение к проекту закона Украины от 04.06.2015 № 2027а
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості) (реєстр. N 2027а від 04 червня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 02 вересня 2015 року (протокол N 31) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості) (реєстр. N 2027а від 04 червня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Алексєєвим І. С., Лунченком В. В. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою усунення прогалин у правовому регулюванні питань, пов'язаних з переходом права користування земельною ділянкою у разі набуття права власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, що розміщені на ній.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до статті 377 Цивільного кодексу України, статті 120 Земельного кодексу України та статті 7 Закону України "Про оренду землі", якими уніфікувати правила переходу права користування земельною ділянкою (а саме: сервітут, емфітевзис, суперфіцій, постійне користування тощо) до набувача у разі набуття ним права власності на розміщені на земельній ділянці житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду. Разом з тим проектом Закону встановлюються строки для звернення набувача будинку до власника земельної ділянки з пропозицією передати йому у користування відповідну земельну ділянку (10 днів з дня державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомості), а також строки для розірвання існуючого договору, на підставі якого виникло право користування земельною ділянкою, та укладення нового договору з власником такої земельної ділянки (30 днів з дня державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомості).

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос