Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 18 Закона Украины "О государственной социальной помощи инвалидам с детства и детям-инвалидам" относительно установления ежемесячной доплаты инвалидам с детства I группы подгруппы А

Заключение к проекту закона Украины от 05.02.2015 № 2026
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет проект Закону України про внесення зміни до статті 18 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" щодо встановлення доплати інвалідам І групи підгрупи А (реєстр. N 2026), внесений народними депутатами України О. Третьяковим та Г. Загорієм, розглянув на своєму засіданні 4 березня 2015 року.

Законом України N 410-VII від 04.07.2013 р. "Про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" збільшено надбавку на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А з 50 до 100 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. В той же час, розмір надбавки на догляд за інвалідом з дитинства І групи підгрупи А залишився без змін - 75 відсотків від прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність. Як наслідок, розмір державної соціальної допомоги на дитину-інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років разом з надбавкою на догляд становить 1950,3 гривень (949*70%=664,3+1218), а для інваліда з дитинства І групи підгрупи А - 1660,7 грн (949+711,7(949*75%). Тобто, з досягненням дитиною-інвалідом підгрупи А повноліття, розмір державної соціальної допомоги разом із надбавкою на догляд у разі визнання її інвалідом з дитинства 1 групи підгрупи А зменшується на 289,6 гривень.

З метою недопущення зниження матеріальної підтримки інвалідів з дитинства, які мають найважчий ступінь втрати здоров'я, після досягнення ними 18 років, проектом Закону пропонується внести зміну до статті 18 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (пункт другий Прикінцевих положень), передбачивши встановлення для інвалідів з дитинства І групи підгрупи А щомісячної доплати з таким розрахунком, щоб розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства після досягнення ними 18 років не зменшувався.

Реалізація законопроекту можлива в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на виконання Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам".

Прийняття запропонованого проекту Закону дозволить не зменшити розмір державної соціальної допомоги для інвалідів з дитинства, які мають найважчий ступінь втрати здоров'я, після досягнення ними 18 років, а відтак сприятиме посиленню соціальної спрямованості державної політики щодо соціальних гарантій інвалідам з дитинства, віднесеним до І групи підгрупи А.

Опрос