Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О лишении народных депутатов Украины, голосовавших за "диктаторские законы" 16 января 2014 года, звания народного депутата Украины

Заключение к проекту закона Украины от 05.02.2015 № 2025
Дата рассмотрения: 03.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про позбавлення народних депутатів України, які голосували за "диктаторські закони" 16 січня 2014 року звання народного депутата України" (реєстр. N 2025 від 05.02.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, який складається з єдиного припису, що передбачає "позбавлення звання народного депутата України I - VII скликань" ряду народних депутатів України.

Як випливає з пояснювальної записки, метою законопроекту є "позбавлення народних депутатів України, які голосували за закони 16 січня 2014 року, звання народного депутата України".

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне управління не може підтримати його прийняття з огляду на такі міркування:

1. Відповідно до частини 5 статті 1 Закону України "Про статус народного депутата України" звання народного депутата із зазначенням порядкового номера скликання Верховної Ради України зберігається за ним довічно, за винятком дострокового припинення повноважень народного депутата відповідно до пунктів 1 - 4, 6 статті 4 цього Закону (у разі особистої письмової заяви про складення депутатських повноважень; набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім; припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України; порушення вимог несумісності депутатського мандату з іншими видами діяльності - стаття 4, стаття 3 згаданого Закону).

Положення наведеної вище ч. 5 ст. 1 Закону України "Про статус народного депутата України", на нашу думку, є цілком завершеним правовим приписом і не потребує для своєї реалізації прийняття додаткових правових актів у формі закону чи у будь-якій іншій формі.

Опрос