Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно исполнения Конвенции 1979 года об охране дикой флоры и фауны и природных сред обитания в Европе)

Заключение к проекту закона Украины от 04.02.2015 № 2023
Дата рассмотрения: 27.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі)" (реєстр. N 2023 від 04.02.2015 р.)

У законопроекті, який спрямований на вдосконалення законодавчого регулювання відносин у сфері охорони та використання тваринного і рослинного світу, уточнюються умови ввезення в Україну та вивезення за її межі об'єктів тваринного світу, вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної об'єктам тваринного світу, та щодо охорони тваринного та рослинного світу під час заготівлі деревини. Також уточнюються законодавчі положення щодо порядку визначення лімітів на спеціальне використання природних ресурсів в природних заповідниках, біосферних заповідниках та національних природних парках, вимоги до освіти керівників спеціальних адміністрацій, що здійснюють управління територіями та об'єктами природно-заповідного фонду, розміри адміністративних штрафів за скоєння правопорушень у даній сфері тощо. Відповідні зміни пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Лісового кодексу України, а також законів України "Про тваринний світ", "Про природно-заповідний фонд", "Про мисливське господарство та полювання", "Про захист тварин від жорстокого поводження".

Розглянувши законопроект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо нього наступні зауваження.

1. Відсутнє обґрунтування пропозиції щодо створення Громадської комісії з розгляду лімітів на спеціальне використання природних ресурсів у природних заповідниках, біосферних заповідниках та національних природних парках, запропоноване у проекті (частина перша пункту 4 розділу І проекту). Проект також не дає жодної уяви про статус Комісії, правові наслідки обов'язкового розгляду в ній зазначених лімітів, у зв'язку з чим цю пропозицію не можна підтримати.

Зайвим виглядає запропоноване доповнення частини першої ст. 15 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" приписом про "моніторинг за динамікою природних процесів". Адже такий моніторинг має здійснюватися у контексті основної мети створення природних заповідників - вивчення природних процесів і явищ. Безпосередньо спостереження за станом навколишнього природного середовища (іншими словами моніторинг у даній сфері) віднесено до основних завдань природних заповідників у частині третій ст. 15 Закону України "Про природно-заповідний фонд України".

2. У змінах, що пропонується внести до ст. 20 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" (пункт другий частини третьої розділу І проекту), слід врахувати застереження з питання застосування капканів, що були зроблені Україною в процесі приєднання до Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі. Згідно з цими застереженнями в Україні дозволяється використання капканів для добування вовка (Canis lupus), а також бабака звичайного (Marmota bobac), бобра (Castor fiber), тхора чорного (Putorius, Mustela putorius), куниці лісової (Martes martes), куниці кам'яної (Martes foina), перелічених у додатку III до Конвенції.

Опрос