Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно упорядочения правовых режимов территории в местах расположения ядерных установок и объектов, предназначенных для обращения с радиоактивными отходами

Заключение к проекту закона Украины от 04.06.2015 № 2021а
Дата рассмотрения: 16.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування правових режимів території у місцях розташування ядерних установок та об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами" (реєстр. N 2021а від 04.06.2015 р.)

У проекті пропонується внести до законів України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" та "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" зміни, які, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, спрямовані на гармонізацію ядерного законодавства шляхом усунення суперечностей між окремими положеннями вказаних законів, що "дасть можливість більш ефективно врегулювати правовідносини, що виникають у цій галузі права".

Головне управління, підтримуючи прийняття проекту за основу в першому читанні, вважає за доцільне звернути увагу на таке.

1. На нашу думку, нова редакція статті 19 "Санітарно-захисті зони атомних електростанцій" Закону України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" повинна містити не лише відсилочну норму до Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", як це пропонується у проекті, а й визначення поняття "санітарно-захисні зони атомних електростанцій", в якому має бути передбачено для чого саме встановлюються ці зони. У зв'язку з цим пропонуємо зберегти чинну норму частини 1 цієї статті, де визначається, що "санітарно-захисні зони атомних електростанцій встановлюються навколо їх території для забезпечення захисту населення та навколишнього середовища від можливого перевищення ліміту дози іонізуючого опромінення".

2. У змінах до частини шостої статті 45 Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" передбачено використання терміну "центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері безпеки використання ядерної енергії". Проте, на нашу думку, було б доцільним узгодити його з іншою вживаною у цьому Законі термінологією щодо назви відповідних органів, зокрема, "інший центральний орган виконавчої влади, визначений Президентом України" (стаття 21 цього Закону) та "орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки" (стаття 23 цього Закону).

Опрос