Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 59 Закона Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно поименных голосований)

Заключение к проекту закона Украины от 04.06.2015 № 2016а
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана розглянув на своєму засіданні 2 вересня 2015 року (протокол засідання N 21) проект Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань) (реєстр. N 2016а від 04.06.2015 р.), поданий народними депутатами України Г. Гопко, С. Власенком, С. Заліщук, С. Лещенком, М. Найєм, Н. Кацер-Бучковською, Ю. Бабієм, В. Романюком, Р. Заставним, О. Продан.

Зазначений законопроект, за визначенням суб'єктів права законодавчої ініціативи, покликаний зробити більшість голосувань у всіх місцевих радах поіменними, а результати голосувань - загальнодоступними, що підвищить відповідальність і якість роботи депутатів місцевих рад.

Законопроектом пропонується внести зміни до частини третьої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до яких рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, для яких чинним законом передбачається таємне голосування (як, наприклад, питання обрання на посади в раді, висловлення недовіри сільському, селищному, міському голові, голові районної, обласної ради); передбачається, що результати поіменного голосування підлягатимуть обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації"; пропонується, щоб на офіційному веб-сайті ради розміщувались в день голосування і зберігались протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань; наголошується, що результати поіменного голосування є невід'ємною частиною протоколу сесії ради.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку від 22.07.2015 р. N 16/3-1180/2016а висловлює зауваження та пропозиції до законопроекту та пропонує за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.

Зокрема, у висновку вказується, що запропоноване у проекті збереження обов'язкового таємного голосування у певних випадках є цілком виправданим. У той же час фахівці Управління пропонують у законопроекті передбачити для ради можливість приймати рішення про проведення таємного голосування і в інших випадках, коли рада вважає доцільним прийняття рішення саме шляхом таємного голосування.

Опрос