Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О зеленых насаждениях городов и других населенных пунктов

Заключение к проекту закона Украины от 04.06.2015 № 2013а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про зелені насадження міст та інших населених пунктів (реєстр. N 2013а від 04 червня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про зелені насадження міст та інших населених пунктів (реєстр. N 2013а від 04 червня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Балицьким Є. В., Ревегою О. В.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою визначення правових основ утримання, охорони та відновлення зелених насаджень, забезпечення прав громадян на життя у сприятливому оточуючому середовищі та захисту зелених насаджень міст, інших населених пунктів.

Законопроектом встановлюються основні принципи використання та охорони зелених насаджень, порядок їх утримання. Крім того, Законопроектом пропонується встановити вимоги щодо режиму використання зелених зон та інших озеленених територій, забезпечити державний облік зелених насаджень, встановити нормативи, обсяги та умови відновлення зелених зон (компенсаційного озеленення), а також встановити відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, утримання та відтворення зелених насаджень.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос