Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно формирования и утверждения структуры и штатов органов местного самоуправления)

Заключение к проекту закона Украины от 04.06.2015 № 2012а
Дата рассмотрения: 09.12.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо формування та затвердження структури, та штатів органів місцевого самоврядування) (реєстр. N 2012а від 04 червня 2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 09 грудня 2015 року (протокол N 38) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо формування та затвердження структури, та штатів органів місцевого самоврядування) (реєстр. N 2012а від 04 червня 2015 року), поданий народним депутатом України Тарутою С. О. (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою метою прийняття Законопроекту є оптимізація процесів здійснення місцевого самоврядування, шляхом децентралізації влади та розширення повноважень органів місцевого самоврядування. Для досягнення поставленої мети Законопроектом пропонується внести зміни до статей 10, 26, 42, 43 та 58 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", якими передбачити, що чисельність працівників органів місцевого самоврядування встановлюється відповідною радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови або голови відповідної ради.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос