Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации" (относительно усиления защиты прав детей-инвалидов)

Заключение к проекту закона Украины от 03.02.2015 № 2011
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони на засіданні 18 березня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо посилення захисту прав дітей-інвалідів), реєстр. N 2011, поданий народним депутатом України І. Луценко.

З метою посилення захисту прав дітей-інвалідів проектом пропонується надати військовозобов'язаним, на утриманні яких перебуває дитина-інвалід підгрупи А віком до 18 років, відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Відповідну зміну передбачається внести до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України не заперечує щодо прийняття законопроекту та вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу. Експерти звернули увагу на те, що призов на військову службу будь-якого члена сім'ї, у якій на утриманні перебуває дитина-інвалід підгрупи А, суттєво ускладнить можливість отримати такою дитиною гарантований державою соціальний захист.

Міністерством оборони України проект підтримується без зауважень.

Опрос