Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации" (относительно усиления защиты прав детей-инвалидов)

Заключение к проекту закона Украины от 03.02.2015 № 2011
Дата рассмотрения: 16.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо посилення захисту прав дітей-інвалідів)"

Законопроектом пропонується шляхом внесення змін до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" надати військовозобов'язаним, на утриманні яких перебуває дитина-інвалід підгрупи А віком до 18 років, відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з метою посилення захисту прав дітей-інвалідів.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, не заперечує щодо його прийняття, звертаючи при цьому увагу на таке.

Відповідно до Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" "дитина-інвалід - особа віком до 18 років (повноліття) зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

Особам у віці до 18 років з виключно високою мірою втрати здоров'я та з надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги або диспансерного нагляду інших осіб і які фактично не здатні до самообслуговування лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів встановлюється категорія "дитина-інвалід" підгрупи А (див. статті 1, 7 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні").

Опрос