Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в часть 8 Заключительных положений Закона Украины "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых законодательных актов Украины" (относительно экологической проверки)

Заключение к проекту закона Украины от 03.02.2015 № 2007
Дата рассмотрения: 25.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до частини 8 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (щодо екологічної перевірки)" (реєстр. N 2007 від 03.02. 2015 р.)

У проекті пропонується внести зміни до п. 8 "Прикінцевих положень" Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", згідно з якими, як виняток, Державній екологічній інспекції України надається право "за зверненнями фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог екологічного законодавства" здійснювати перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців, що згідно з чинним положенням цієї норми здійснюються протягом січня - червня 2015 року контролюючими органами виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України). Метою законопроекту, згідно з Пояснювальною запискою до нього, є "недопущення екологічної катастрофи в Україні та зняття мораторію на проведення екологічних перевірок суб'єктів господарювання".

Головне управління, проаналізувавши проект, насамперед звертає увагу на те, що законодавча пропозиція щодо надання Державній екологічній інспекції України за зверненнями фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог екологічного законодавства здійснювати зазначені перевірки не узгоджується із Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", який відповідно до його преамбули визначає "правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Зокрема, відповідно до абзацу 5 частини 1 статті 6 цього Закону підставою для здійснення позапланових заходів (а відповідна законодавча пропозиція відноситься саме до позапланових заходів) є "обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав", а не просто "звернення" фізичних та юридичних осіб "про порушення суб'єктом господарювання вимог екологічного законодавства", що пропонується у проекті.

Вказана норма Закону також передбачає, що "позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення", тобто Мінприроди України, що також не враховано у проекті. Тому вважаємо, що прийняття проекту на практиці призведе до колізії законодавчих норм та ускладнень у правозастосуванні, що вимагає узгодження відповідних положень.

Опрос